Kamera on-line

Centrum jak nowe. Sporo remontów w oświacie

Powiat zakończył modernizację Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu. W sumie całość kosztowała 120 tys. zł i przyniesie placówce znaczne oszczędności, które związane są z ogrzewaniem.

- Remont poprawił estetykę budynku, a dobrą informacją jest to, że wkrótce ruszy drugi etap modernizacji – zaznacza Ireneusz Wiśniewski, dyrektor CKPiU.

Pierwsza część budynku została ocieplona, wymieniono też okna, a zakończono na pracach malarskich. W centrum co roku szkoli się pond 1 tysiąc osób. Wewnątrz znajduje się najnowocześniejsza na Opolszczyźnie pracownia odnawialnych źródeł energii.

Kolejna termomodernizacja rusza w Zespole Szkół Specjalnych na os. Kłodnica w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie przeprowadzony zostanie kompleksowy remont dachu. Starostwo jest w trakcie wyboru firmy, która sfinalizuje prace.

W ostatnim czasie powiat wydał około mln zł na roboty termomodernizacyjne, które odbyły się nie tylko w szkołach, ale również w straży pożarnej. Remont siedziby strażaków, z dofinansowaniem zewnętrznym, pochłonął niespełna 1 mln 500 tys. zł.  

Prace związane z ociepleniem budynków powodują nawet 25-procentowe oszczędności w puli wydatków na ogrzewanie.

AL

CKPIU po remoncie.jpeg

CKPIU po remoncie2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera