Kamera on-line

Starosta w Tarnowie: Jak w starym dobrym małżeństwie. Żadnych rozwodów nie planujemy

W Tarnowie zakończyło się Forum Inwestycyjne z udziałem ludzi biznesu, samorządu, a także wybitnych ekonomistów i przedstawicieli rządów Unii Europejskiej. Forum w Tarnowie zapoczątkowało tak naprawdę inne ważne wydarzenie, które odbywa się w Krynicy-Zdroju. Mowa o Forum Ekonomicznym, które wypełniają liczne debaty, sesje i wykłady. Tematami wiodącymi są nowe modele zarządzania, cyfryzacja, efektywne wykorzystanie pieniędzy z nowej perspektywy unijnej, w końcu współpraca samorządu powiatowego z działającymi na jego terenie zakładami przemysłowymi. Na zaproszenie organizatorów uczestnikiem debaty była starosta Małgorzata Tudaj. Razem z przedstawicielką naszego powiatu głos zabrali: Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa, Marcin Jędrzejewski, dyrektor The Boston Consulting Group, Witold Szczypiński, wiceprezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Azoty SA oraz Wojciech Żurawski z agencji Reuters.

- Relacje łączące samorząd z zakładem powinny przypominać te funkcjonujące w starym dobrym małżeństwie. Każda ze stron realizuje swoje własne, odrębne cele, ale korzyść płynąca z tych działań jest obopólna. Tak właśnie wyglądają relacje między starostwem w Kędzierzynie Koźlu, a Grupą Azoty ZAK. Oczywiście można sobie wyobrazić sytuacje, w której zarówno samorząd nie chce współpracować z lokalnym biznesem i odwrotnie, ale moim zdaniem obie strony mogą tylko na tym tracić. W Kędzierzynie preferujemy model oparty na wzajemnej współpracy. My z tej współpracy jesteśmy bardzo zadowoleni i wierzę, że podobnie myśli o niej ZAK, żadnego rozwodu nie planujemy - mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Szefowa zarządu powiatu podkreśliła w Tarnowie, że dzięki tej współpracy możemy pochwalić się między innymi klasami chemicznymi w naszych szkołach, czy otwartą w tym roku klasą siatkarską pod patronatem ZAKSY. - Razem dbamy też o drogi, ZAK pomaga nam je remontowować, bo w ten sposób poprawia dojazd do swoich zakładów, z drugiej strony po tych drogach jeżdżą przecież wszyscy mieszkańcy powiatu, tak jest np. z wyremontowaną właśnie ulicą Mostową - zaznaczyła starosta.

Remont Mostowej to nie jedyna inwestycja, którą udało się zrealizować wspólnie, kolejnym przykładem jest niedawna modernizacja al. Lisa na os. Piastów.

AL

starosta na forum.jpeg

×

Zapisz się do newslettera