Kamera on-line

Razem można więcej. Powiat oddał do użytku Mostową

W piątek (11.09) otwarto pierwszy wyremontowany odcinek ul. Mostowej w Kędzierzynie-Koźlu. To wspólna inwestycja starostwa powiatowego, ZAK SA i urzędu miasta. Droga ma niecały kilometr długości oraz ścieżką rowerową. Drogowcy położyli dywanik asfaltowy, który został solidnie wzmocniony. Zamontowano również nowe barierki oraz oznakowanie. Remont pochłonął niespełna 1,5 mln zł, z czego wkład ZAK-u i urzędu miasta wyniósł po 80 tys. zł, reszta to dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz budżetu powiatu. Tylko tak przygotowany wniosek dawał duże szanse na sięgniecie po pieniądze z rządowej kasy, nie byłoby to możliwe bez wsparcia biznesu i lokalnego samorządu.

Dziękuję Grupie Azoty, pani prezydent Sabinie Nowosielskiej, a także zarządowi powiatu i radzie, która podjęła uchwałę o realizacji tego zadania – mówiła starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

Ta inwestycja jest dla mnie ważna z perspektywy kierowcy, ale również mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. Droga wygląda świetnie, mam nadzieję, że uda się wspólnie zrealizować kolejny etap jej przebudowy – zadeklarowała prezydent miasta Sabina Nowosielska.

Wiceprezes Zakładów Azotowych Kędzierzyn, Mirosław Ptasiński mówił, że przebudowa drogi nie tylko wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pracowników firmy, którzy dojeżdżają nią do pracy, ale pozwoli również na kreowanie korzystnego wizerunku firmy wśród mieszkańców miasta, powiatu oraz jej kontrahentów. Nasi partnerzy zauważają, że działając razem ze społecznością lokalną, zmieniamy nasze otoczenie na lepsze zaznaczył.

Wyremontowany odcinek obejmuje drogę od przejazdu kolejowego do bramy bierawskiej. Samorząd powiatowy już teraz przygotowuje się do remontu kolejnego odcinka ulicy Mostowej, co ma nastąpić w przyszłym roku. W odbiorze drogi z ramienia zarządu powiatu wzięli również udział: wicestarosta Józef Gisman oraz Rajmund Frischko, członek zarządu powiatu, a Powiatowy Zarząd Dróg reprezentował dyrektor Arkadiusz Kryś.

AL

remont1.jpeg

remont2.jpeg

remont4.jpeg

remont3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera