Kamera on-line

Dzień Godności w blasku medali

I znów rekord. 675 osób w barwnej paradzie ulicami Kędzierzyna-Koźla. W powiecie odbywał się Dzień Godności z udziałem osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z całego województwa. Najpierw rozgrzewka w parku, a potem marsz na rynek, gdzie długo trwała wspólna integracja. Wszyscy malowali, śpiewali i tańczyli. Były konkursy z nagrodami i koncert. Do zabawy włączyli się również mieszkańcy, którzy przechodzili przez płytę rynkową.

Podczas imprezy listy gratulacyjne wręczono naszym olimpijczykom, którzy wrócili z letnich igrzysk w Los Angeles ze złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami. Wcześniej osobiście gratulowali im starosta Małgorzata Tudaj oraz wicestarosta Józef Gisman. Dziś (16.09) pisemne powinszowania odebrali z rąk Aurelii Stępień, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty oraz Doroty Rak, szefowej PCPR-u, a także przedstawicieli urzędu miasta.

- Najważniejsza jest w tym wszystkim osoba niepełnosprawna, dlatego po raz kolejny chcieliśmy pokazać, że jesteśmy. Mało tego, nasi podopieczni odnoszą sukcesy na skalę międzynarodową, to bardzo cieszy i zapala do jeszcze intensywniejszej pracy z uczniami – mówiła Ewa Hałambiec, dyrektor Olimpiad Specjalnych.

W przedsięwzięcie włączyli się wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego z Koźla, którzy wspólnie koordynowali całą akcję na miejscu. Marsz poprowadziły znane wszystkim mażoretki z Długomiłowic. Organizowany w Kędzierzynie-Koźlu Dzień Godności skupia coraz większą uwagę mieszkańców, pokazuje, że osoby niepełnosprawne są wśród nas, mogą pracować i uczyć się, tak jak inni, a teraz także zdobywać najważniejsze trofea na międzynarodowych imprezach sportowych.

AL

dzien1.jpeg

dzien2.jpeg

dzien3.jpeg

dzien4.jpeg

dzien5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera