Kamera on-line

Ta klasa będzie wzorem dla innych

21 uczniów rozpoczęło naukę w klasie siatkarskiej pod patronatem ZAKSY, która ruszyła w I Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu. W auli placówki odbyła się oficjalna uroczystość z udziałem władz powiatu, szkoły oraz przedstawicieli klubu siatkarskiego, a galę poprowadzili sami uczniowie.

- Mamy w powiecie problemy z lekcjami wf-u, myślę, że ta klasa będzie wzorem dla innych i pociągnie pozostałych młodych ludzi do tego, aby rozwijać się także fizycznie. Wybraliście świetną szkołę – mówił do zebranych wicestarosta Józef Gisman.

- Liceum w Koźlu może poszczycić się bardzo wysoką zdawalnością na maturze, to  więcej niż średnia powiatowa, a nawet wojewódzka, mamy się czym chwalić, ale mówię to dlatego, aby uświadomić państwu, że posłaliście dzieci do dobrej szkoły – zaznaczył dyrektor Ryszard Więcek, który skierował te słowa do licznie obecnych na sali rodziców.

Szkoleniowiec Michał Chadała podkreślił z kolei, że chce, aby klasa siatkarska była wisienką na torcie kozielskiego LO. – Marzy mi się, aby wszyscy brali z was przykład, żebyście byli dumni z tej klasy i waszych osiągnięć – zaznaczył.

Na dobry początek dyrektor Ryszard Więcek otrzymał od Michała Chadały oraz Sebastiana Świderskiego maskotę ZAKSY, szalik i koszulkę. – Czekamy zatem na pierwszy as serwisowy – śmiał się Ryszard Więcek.

Klasa siatkarska powstała po zaledwie kilku tygodniach naboru. To wspólny, udany projekt starostwa powiatowego, klubu oraz kozielskiego liceum. Uroczystą akademię uświetnił koncert uczniów, którzy zaśpiewali m.in. nieśmiertelny przebój zespołu Queen – We Are The Champions. – Damy z siebie wszystko, obiecujemy – deklarowali młodzi licealiści.

AL

Zobacz materiał Radia Opole

klasa3.jpeg

klasa2.jpeg

klasa4.jpeg

DSC_0027.jpeg

klasa1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera