Kamera on-line

Bezkontaktowy tester dla aresztu

Tester trzeźwości „AlcoBlow” trafił do aresztu śledczego w Kędzierzynie-Koźlu. To szybki i prosty w obsłudze bezkontaktowy wskaźnik obecności alkoholu w wydychanym powietrzu, pomiar odbywa się bez ustnika. O zakup urządzenia jednostka zwróciła się do zarządu powiatu, a przed kilkoma dniami podpisano umowę na użyczenie testera.

Będzie służył do badania trzeźwości aresztantów wykonujących prace poza obiektem. Osadzeni pracują m.in. dla szpitala, Domu św. Karola i Domu Dziecka.  

Podczas spotkania z dyrektorem aresztu zaprezentowano staroście spektrum oddziaływań penitencjarnych, jakimi objęci są osadzeni w jednostce oraz zakres współpracy i najważniejsze inicjatywy podejmowane na rzecz mieszkańców i samorządu.

- Tematem były wspólne obszary działania oraz zakres programu resocjalizacyjnego dotyczącego przeciwdziałania przemocy, który prowadzony jest razem z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie – tłumaczy starosta Małgorzata Tudaj.  

Dyrektor aresztu ppłk. Piotr Kuźma przedstawił zasady funkcjonowania aresztu oraz ogólne warunki pracy funkcjonariuszy i pracowników jednostki, a także warunki bytowe osób osadzonych.

AL

alkomat.jpeg

×

Zapisz się do newslettera