Kamera on-line

Widowiskowa rocznica WORD w Kędzierzynie-Koźlu

Po 750 zł dofinansowania do kursu prawa jazdy otrzymali dziś (18.09) najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych w powiecie. Okazją była rocznica funkcjonowania filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kędzierzynie-Koźlu oraz obchodzony Tydzień Zrównoważonego Transportu.

- Mamy trzy rodzaje stypendiów, to akurat nakierowane jest na dobrych uczniów, którym współfinansujemy kurs prawa jazdy – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

- Trzeba być aktywnym i się nie bać, ten kto nie ma inicjatywy, nic nie osiągnie – przyznał Dawid Świątczak z Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach, jeden ze stypendystów starostwa.

- Dzięki zaangażowaniu i determinacji pani starosty udało się otworzyć filię na os. Azotów i dziś po roku możemy mówić o sukcesie – zaznaczył  członek zarządu województwa Tomasz Kostuś. - Duże zainteresowanie kursantów świadczy o tym, jak potrzebny był ten ośrodek – dodał.

Na miejscu przygotowano szereg atrakcji. Można było wsiąść do symulatora dachowania, z którego jako pierwsza skorzystała starosta Małgorzata Tudaj. – Eksperci mówią, że w rzeczywistości jest dziesięć razy gorzej, dlatego radzę próbować tylko w symulatorze – śmiała się po wyjściu z pojazdu.

Utworzona przed rokiem filia nie przynosi strat, a 40 procent zdających to mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, pozostałe osoby - zgodnie z przewidywaniami - przyjeżdżają ze Strzelec Opolskich, Krapkowic, Raciborza czy Gliwic.

Furorę zrobił pokaz mistrzowskiej jazdy na quadzie, co wzbudziło żywe zainteresowanie młodzieży, występ mistrza świata w tej dziedzinie wielokrotnie nagradzany był brawami. Była też okazja, aby bezstresowo porozwiązywać testy w sali do egzaminów państwowych, a ratownicy uczyli, co zrobić na drodze, kiedy ranny kierowca potrzebuje pomocy. W akcje włączyli się strażacy i policjanci.  

AL

Fotogaleria

stypendia.jpeg

stpyendia2.jpeg

stypendia3.jpeg

stypendia4.jpeg

word45.jpeg

stypendia5.jpeg

stypendia6.jpeg

stypendia7.jpeg

stypendia8.jpeg

×

Zapisz się do newslettera