Kamera on-line

Innowacje – jedno słowo na lata

O pieniądzach z unii, innowacjach i rynku pracy. Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu miała sporo pytań dotyczących funkcjonowania samorządu, a wizyta przerodziła się w ciekawą, ponadgodzinną dyskusję o powiecie. Tak było w czwartek (24.09) w kędzierzyńskim starostwie, gdzie starosta Małgorzata Tudaj przybliżyła młodym ludziom najważniejsze sprawy, którymi zajmuje się na co dzień. O tym, kto może się starać o dofinansowania z zewnątrz i jak wygląda procedura wnioskowania opowiedział Piotr Kramarz, kierownik wydziału rozwoju gospodarczego i współpracy z zagranicą. Okazało się, że licealiści w tym względzie mieli sporo przemyśleń i dowiedzieli się m.in tego, czym trzeba się wykazać, by sięgnąć po gotówkę przeznaczoną na rozwój.

W najbliższych latach unia stawia na innowacyjność, jeżeli macie pomysły, które są dobre i jeszcze nigdzie indziej nie zostały wcielone w życie, to macie szansę na to, że wasz projekt uzyska dofinansowanie, w razie czego, zapraszam do naszego wydziału – mówił Piotr Kramarz.  

Przy okazji starosta Małgorzata Tudaj opowiedziała, na co samorząd z Kędzierzyna-Koźla chce położyć nacisk, chcąc konkurować z innymi na polu innowacyjności.

To będą nie tylko nowe pomysły oświatowe, ale i związane ze służbą zdrowia czy drogami, szczegółów ze zrozumiałych względów nie zdradzam – zaznaczyła.

Młodzież z II LO gościła nie tylko w sali obrad starostwa, gdzie radni decydują o najważniejszych dla powiatu sprawach, ale także w gabinecie starosty, gdzie odbywają się chociażby posiedzenia całego, pięcioosobowego zarządu powiatu.

AL

×

Zapisz się do newslettera