Kamera on-line

Ponad pół miliona na remont w specjalnej

Rusza remont Zespołu Szkół Specjalnych na os. Kłodnica w Kędzierzynie-Koźlu. Placówka podpisała umowę na termomodernizację dachu szkoły wraz z łącznikiem, co spowoduje oszczędności związane z ogrzewaniem, ale przede wszystkim solidnie uszczelni całą konstrukcję. Powiat za remont zapłaci niecałe 600 tys. zł, a zajmie się nim firma z Pokrzywnicy, która wygrała przetarg na to zadanie.

- Zyskamy nie tylko na względach energetycznych, co jest oczywiste, ale poprawi się także kwestia bezpieczeństwa uczniów, ponieważ mamy wysoki dach, nie mówiąc już o efekcie wizualnym – zaznacza Krystyna Gielas, dyrektor szkoły.

Inwestycja wpisuje się w szereg remontów oświatowych przeprowadzonych w ostatnich miesiącach w szkołach ponadgimnazjalnych, nadzorowanych przez starostwo. Przypomnijmy, niedawno za ponad 120 tys. zł wyremontowano Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Poza oświatą trwa jeszcze termomodernizacja budynków straży pożarnej za prawie 1,5 mln zł. Wcześniej setki tysięcy zł pochłonęły roboty w Zespole Szkół nr 1 oraz Zespole Szkół nr 3 (na zdjęciu).

Termomodernizacja Zespołu Szkół Specjalnych ma się zakończyć w listopadzie.

AL

Termo dach sławięcicie.jpeg

×

Zapisz się do newslettera