Kamera on-line

Muzyka przez duże M – Grand Prix dla uczennic kędzierzyńskiego liceum

Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego z Grand Prix III Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego, który odbył się w Warszawie. W tym prestiżowym konkursie rywalizowali ze sobą artyści z Rosji, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Polski.

- Po przyjeździe okazało się, że wszyscy śpiewają po rosyjsku, bałyśmy się, że nie przedrzemy się przez konkurencję, ale zupełnie niepotrzebnie – mówi Anna Bonk, jedna z solistek.  

- Było niewielu uczestników z Polski, do tego trzy osoby w jury to Rosjanie, więc sądziłyśmy, że się nie uda – dodaje Małgorzata Bonk.  

Uczennice kędzierzyńskiego ogólniaka sprawdziły się w trudnym repertuarze, ale jak same podkreślają, lubią wyzwania. – Tu chodziło nie tylko o śpiew, ale także odpowiednią interpretację utworów – zaznacza Miriam Hammoudeh.

- Wspólnie śpiewamy już kilka lat, nie ma między nami rywalizacji, raczej działamy na siebie mobilizująco – uśmiecha się Agata Niesobska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

Uczennice są podopiecznymi Studia Piosenki Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie szlifują barwę głosu pod okiem Justyny Sikory.

W sumie na festiwalu wystąpiło 29 solistów.

AL

Zdjęcia z gali wręczenia nagród wykonali uczniowie Zespołu Szkół Fototechnicznych w Warszawie.

2.jpeg

1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera