Kamera on-line

Powiat ruszył z przetargami na remonty dróg

Ruszyły przetargi na roboty drogowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Chodzi o drogę powiatową z Grudyni Małej do Grudyni Wielkiej oraz remonty chodników.

Zamówienie obejmuje frezowanie nawierzchni asfaltowej na zimno, wzmocnienia podłoża oraz wykonanie podbudowy gruntu stabilizowanego cementem – mówi Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Powiat wyremontuje też chodniki w ciągu kilku dróg na terenie Kędzierzyna-Koźla. Chodzi o ulicę Kochanowskiego, Szymanowskiego, Pionierów oraz chodnik w Naczęsławicach.

- W tym wypadku przetarg obejmuje wykonanie warstwy pod konstrukcję chodnika, ławy krawężnikowej, zjazdów oraz regulacji pionowej studzienek dla urządzeń podziemnych i włazów kanałowych tłumaczy Arkadiusz Kryś.

Dokładny koszt remontów znany będzie zaraz po rozstrzygnięciu przetargów. Ekipy budowalne pojawią się na placu budowy w marcu. – Tu jednak zawsze pod uwagę należy brać warunki atmosferyczne – zastrzega dyrektor Kryś.  

Szybsze ogłaszanie przetargów i dokładniejsza kontrola nad jednostką to zmiany, które zaszły w Powiatowym Zarządzie Dróg jeszcze w ubiegłym roku.

Powiat ma pod sobą ponad 260 km dróg.

AL

Na zdjęciu oddana do użytku ul. Mickiewicza w Bierawie (grudzień 2013).

Ulica Mickiewicza po przebudowie.jpeg

×

Zapisz się do newslettera