Kamera on-line

XII Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim

Od koncertu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej rozpoczęły się XII Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. Potrwają do listopada. W programie nie tylko koncerty, ale także wykłady i tematyczne wystawy. 18 października w Hali Widowisko-Sportowej w Krapkowicach koncert z okazji 25-lecia TSKN. Impreza realizowana jest dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji. 6 listopada koncert muzyki skarlanej kompozytorów niemieckich, który odbędzie się w Katedrze Podwyższenia Krzyża Św. w Opolu. Natomiast 7 listopada Najpiękniejsze Melodie Świata w Oleśnie.

Zaplanowano również przedstawienia teatralne dla dzieci oraz wystawy, jedna z nich to „Orzeł nad Śląskiem: historia lotnictwa – wydarzenia i pionierzy”. Wernisaż miał już swoją premierę w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

W programie Dni Kultury Niemieckiej również otwarcie pokazu filatelistycznego ze zbiorów Jerzego Lehmanna i Dariusza Wandrowskiego. Wśród wykładów m.in. wystąpienie ks. dr Piotra Góreckiego z Uniwersytetu Opolskiego na temat życia i działalności na rzecz niemiecko-polskiego pojednania.

AL

PDFProgram szczegółowy.pdf (1,64MB)

dni kultury1.jpeg

dni kultury2.jpeg

dni kultury3.jpeg

dni kultury5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera