Kamera on-line

Most połączył oba brzegi

Most Bierawa-Cisek spiął oba brzegi Odry, a obecnie montowany jest ostatni z elementów stalowego łuku łączącego konstrukcję. Na placu budowy pracuje teraz największy dźwig w Polsce, trwa bowiem jeden z najtrudniejszych etapów całego zadania, podczas którego skomplikowane technologicznie prace odbywają się na wysokościach.

To największa w dziejach powiatu inwestycja, która pochłonie około 20 mln zł.

- Dużo elementów ze stali, przęsła, minęliśmy już półmetek budowy przeprawy. Jesienią oddamy ją do użytku – mówi Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, która wizytowała dziś (30.01) plac budowy.

- Most budowany jest w specjalnej technologii, teraz pracownicy zajmą się już konstrukcją betonową, bo stalowa jest na ukończeniu – dodaje wicestarosta Józef Gisman.

Nowy most na Odrze będzie miał 180 metrów długości i ponad 12 metrów szerokości. Mimo ujemnej temperatury roboty przebiegają zgodnie z założeniami.

Projekt współfinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 – 2013 oraz środków z Budżetu Państwa na usuwanie skutków powodzi z 2010 roku.

AL

Starosta Małgorzata Tudaj oraz wicestarosta Józef Gisman na placu budowy.

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera