Kamera on-line

Te wyróżnienia dają „power” – powiatowe „Koziołki” wręczone

Pomagają niepełnosprawnym, pielęgnują historię i tradycję, w końcu bezinteresownie poświęcają swój czas dla drugiego człowieka. Dziś (28.01) odebrali zasłużone wyróżnienia - "Koziołki" przyznawane przez Radę Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego za szczególne osiągnięcia.

Jestem bardzo dumna, że znalazłam się w tym gronie, ta nagroda z pewnością daje „power” do dalszych działań, jest ogromną motywacją – mówiła tuż po odebraniu statuetki Ewa Hałambiec, dyrektor regionalny Olimpiad Specjalnych Polska-Opolskie.

- To wyróżnienie jest dla nas bardzo ważne, ogromnie się cieszę – mówił z kolei dr Edward Nycz, wiceprezes Towarzystwa Ziemi Kozielskiej.

Z otrzymanej statuetki zadowolony był także harcmistrz Józef Pajor, który od 42 lat działa dla drugiego człowieka. Jego praca została dostrzeżona m.in. za działalność na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, gdzie organizuje zbiórki pieniężne na sfinansowanie obozów dla dzieci w trudnej sytuacji finansowej.

- Byłem ogromnie zaskoczony, kiedy dowiedziałem się, że to mnie nominowano – mówił dziennikarzom Józef Pajor. – To człowiek orkiestra, bez niego nie byłoby tylu wspaniałych akcji charytatywnych – twierdzili z kolei ci, którzy współpracują z nim na co dzień.

Uroczystość odbyła się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, a uświetnił ją muzyczny występ uczennic kędzierzyńskiego ogólniaka.

AL

Od lewej: Poiotr Jahn, przewodniczący rady powiatu, Fryderyk Trautberg, wiceprzewodniczący rady, harcmistrz Józef Pajor, Edward Nycz z Towarzystwa Ziemi Kozielskiej, starosta Małgorzata Tudaj, Ewa Hałambiec, dyrektor Olimpiad Specjalnych oraz Jerzy Pałys, radny powiatowy.

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera