Kamera on-line

Plac Wolności w piątce najlepszych inwestycji roku

Rewitalizacja skweru przed starostwem w Kędzierzynie-Koźlu w gronie pięciu najlepszych inwestycji województwa opolskiego. Tak zdecydowała specjalna komisja w konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną Opolszczyzny. Dziś (22.10) w Urzędzie Marszałkowskim prestiżowe wyróżnienie odebrała starosta Małgorzata Tudaj.

Do konkursu wpłynęły 24 inwestycje. W wyniku przeprowadzonych wizji lokalnych komisja konkursowa wyłoniła 13 najciekawszych  przedsięwzięć, które wzięły udział w konkursie internautów.

Cały konkurs wygrał projekt zagospodarowania parku i stawów w Chróścinie w gminie Dąbrowa. Internauci najwięcej głosów oddali na zagospodarowanie rezerwatu geologicznego na Górze Świętej Anny.

W przypadku rewitalizacji kędzierzyńskiego placu Wolności doceniono nadanie nowego oblicza funkcjonalno-estetycznego i nowych cech użytkowych parkowi w centralnej części miasta, spójne zagospodarowanie przestrzeni  przed obiektem użyteczności publicznej i przystosowanie parku do organizowania imprez plenerowych.

Gratulując laureatom marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła, mówił, iż konkurs na najlepszą przestrzeń jest wyjątkowy, bo wyjątkowa jest jakość zmian, które zachodzą w otoczeniu, wyjątkowe wykonawstwo. - Dziękuję samorządom za odwagę, za spełnianie oczekiwań swoich mieszkańców. Konkurs ma także wyjątkowy prestiż – na 141 zgłoszonych realizacji przyznano tylko 38 nagród. Można na ich przykładzie napisać przewodnik po pięknych miejscach na Opolszczyźnie – mówił marszałek.

Zarząd Województwa Opolskiego już po raz ósmy promuje osiągnięcia w zakresie zagospodarowania przestrzeni publicznych, promuje najlepsze realizacje w zakresie przestrzeni publicznych w województwie opolskim, nagradza gminy i powiaty, które dbają o ład przestrzenny, funkcjonalność i atrakcyjność przestrzeni.

Oprac. AL

laureaci.jpeg

przestrzen2.jpeg

przestrzeń1.jpeg

KKoźle.jpeg

×

Zapisz się do newslettera