Kamera on-line

Po latach zasłużony odpoczynek

W sali obrad starostwa pożegnano dziś (23.10) przechodzącą na emeryturę Irenę Romejko, w praktyce zastępcę sekretarza powiatu. Była też pierwszym kierownikiem wydziału oświaty, zaraz po tym kiedy na mapę kraju, w wyniku reformy administracyjnej z 1998 roku, wróciły powiaty. Ostatnio kierowała również wydziałem ogólno-organizacyjnym.

Irenę Romejko żegnali nie tylko przedstawiciele władz powiatu, ale także urzędnicy poszczególnych wydziałów starostwa. Nowym pracownikom życzyła przede wszystkim stabilizacji w przepisach.

Urzędnik musi się teraz ciągle doskonalić, przez to jest mu trudniej, kiedy przychodziłam do urzędu nie wymagano aż tylu szkoleń, teraz bez nich nie sposób dobrze wykonywać swoje obowiązki, bo każdy miesiąc przynosi nowe rozwiązania prawne. Poza tym dochodzą kolejne zadania z zakresu administracji rządowej – mówiła.

Wraz z pożegnaniem długoletniego pracownika starostwa, w sali obrad symbolicznie powitano dwie nowe urzędniczki, które pozytywnie przeszły rekrutację i rozpoczynają pracę w wydziale komunikacji. – To naturalna zmiana pokoleniowa, życzę im zdrowia i wytrwałości – śmiała się Irena Romejko.

Na emeryturę przechodzi po 38 latach pracy, nim rozpoczęła życie zawodowe studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim, powiatową oświatą kierowała przez 12 lat.

AL

romejko1.jpeg

romejko2.jpeg

romejko3.jpeg

romejko4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera