Kamera on-line

300 koni sposobem na piratów

Dwa nowoczesne i szybkie samochody oznakowane przekazano dziś (29.10) policjantom z komendy w Kędzierzynie-Koźlu. Skoda o mocy 160 koni jest pojazdem terenowym z napędem na cztery koła, będzie przydatna w działaniach poszukiwawczych lub w sytuacji kryzysowej, mowa np. o pożarze czy powodzi. Z kolei Kia przewidziana jest do pracy w warunkach normalnego ruchu drogowego, ma 140 koni mechanicznych. Zostały sfinansowane przez kędzierzyńskie starostwo, urząd miasta, poszczególne gminy powiatu oraz z budżetu policji.  

- Jesteśmy po to, by ze sobą współpracować nie tylko na linii gminno-powiatowej, ale także wspierając działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa – mówiła starosta Małgorzata Tudaj, która przekazała kluczyki do nowych aut wspólnie z prezydent Sabiną Nowosielską.

- W imieniu wszystkich funkcjonariuszy bardzo dziękuję za wsparcie finansowe, ta uroczystość jest dowodem na to, że sprawa bezpieczeństwa mieszkańców powiatu leży wam na sercu, zawsze mogliśmy liczyć na waszą pomoc – mówił do samorządowców Wiktor Chałupa, z-ca komendanta powiatowego policji w Kędzierzynie-Koźlu.

To nie pierwsza pomoc finansowa dla tutejszej jednostki, samorządy cyklicznie przekazują pieniądze m.in. na nowe pojazdy, sprzęt czy na sfinansowanie dodatkowych patroli.

- Podejrzewam, że są w kraju jednostki, które mogą nam tylko pozazdrościć tak wzorowej współpracy z samorządami – dodał Wiktor Chałupa.

W uroczystości przed kędzierzyńskim starostwem wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów oraz policjanci odpowiedzialni za nadzór w obszarze prewencji drogowej, komendę wojewódzką reprezentował Zbigniew Białostocki, z-ca tamtejszego komendanta.

Zakup pojazdów kosztował w sumie 140 tys. zł.

Więcej zdjęć na Facebooku starostwa.

AL

wozy1.jpeg

wozy2.jpeg

wozy3.jpeg

wozy4.jpeg

wozy5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera