Kamera on-line

Powiatowe centrum przeszkoli 900 uczniów

Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim przeszkoli 900 uczniów szkół gimnazjalnych. To nie tylko okazja do praktycznego poznania zawodów oferowanych przez szkoły średnie, ale także zaznajomienia się z funkcjonowaniem największych firm na Opolszczyźnie.

- Chcemy, aby ci młodzi ludzie zobaczyli, jak będzie wyglądała ich przyszła praca i to nie tylko obserwując innych, ale również samemu wykonując pewne zadania – tłumaczy Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego.

Selekcją grup zajmą się dyrektorzy szkół gimnazjalnych, będą to zespoły 20-osobowe. Całość zaprojektowano tak, by starczyło czasu na odwiedziny zakładów pracy, gdzie gimnazjaliści pod okiem fachowców będą zgłębiali tajniki zawodu.

Nauki skrawania nauczą się w naszym centrum, które jest pod tym względem dobrze wyposażone, a potem zobaczą jak dane elementy produkują firmy na dużą skalę – zaznacza dyrektor CKPiU.

Projekt potrwa do końca roku, a jego realizacja jest możliwa dzięki wygranemu przez centrum przetargowi, który ogłosił Miejski Zarząd Oświaty i Wychowania.

AL

Podczas zajęć w CKPiU na os. Azoty.

CKPiU 9.jpeg

CKPiU 10.jpeg

CKPiU 7.jpeg

×

Zapisz się do newslettera