Kamera on-line

Fototechnika w Sławięcicach. Zarząd Powiatu mówi tak

Zarząd Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego wyraził zgodę na otwarcie nowego kierunku kształcenia w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach. Od września młodzież będzie tam zgłębiała tajniki fototechniki.

Z naszych informacji wynika, że jest zapotrzebowanie na tego typu kierunek, do tego szkoła od lat dobrze współpracuje w firmami z tej branży – podkreśla starosta Małgorzata Tudaj.

Rynek fotograficzno-reklamowy wciąż potrzebuje specjalistów, dlatego nowy kierunek ma być także odpowiedzią w kierunku tej branży.

- Zasady kompozycji obrazu oraz wykonywanie dynamicznych witryn internetowych to tylko niektóre z przedmiotów, które znajdą się w planie nauczania – tłumaczy Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3.

 – Nasi uczniowie będą poznawali nowoczesne urządzenia pomiarowe oraz najnowsze techniki fotograficzne – zaznacza wicedyrektor Beata Lipok.

Zajęcia praktyczne będą mogły odbywać się w firmach branżowych, które już teraz współpracują z placówką. – Kilka z nich ma swoją siedzibę na tej samej ulicy, co szkoła – dodaje wicedyrektor Lipok.  

Zespół Szkół nr 3 z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego ma już na swoim koncie kilka udanych pomysłów na nowe kierunki kształcenia. Przykładem może być tamtejsza klasa policyjna czy np. kierunek hotelarski, gdzie podopieczni odbywają praktyki na największych statkach pasażerskich w Europie.

AL

Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3.

a.jpeg

×

Zapisz się do newslettera