Kamera on-line

Tam zrobią z ciebie policjanta

Były emocje i stres, za to na końcu dobra zabawa - pierwszoklasiści z klasy policyjnej Zespołu Szkół nr 3 z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przeszli dziś (05.02) ślubowanie i otrzymali nominacje kadeckie.

W uroczystości wziął udział wicestarosta Józef Gisman, który w imieniu starosty Małgorzaty Tudaj przekazał im najlepsze życzenia. Gratulowali także obecni członkowie zarządu powiatu: Beata Łobodzińska, Stefan Wałach oraz Marek Piątek.

Dyrekcja placówki ma się czym chwalić. Dziś bowiem zaprezentowano sylwetki absolwentów szkoły, którzy zasilili policyjne szeregi i służą mieszkańcom. Faktem jest także, że w klasie policyjnej kształci się obecnie czterech uczniów spoza naszego powiatu. Dojeżdżają do Sławięcic z terenu gminy Zdzieszowice.

Skąd tak duża popularność tego kierunku? Przede wszystkim podopieczni mają wiele zajęć praktycznych z policjantami oraz biorą udział w przedsięwzięciach w terenie, gdzie przykładem może być cykliczna akcja „Znicz”. Młodzi ludzie wskazują kierowcom wolne miejsca parkingowe i nierzadko pomagają w sterowaniu ruchem.

Pierwszacy z klasy policyjnej złożyli uroczyste ślubowanie. – Widać, że byli bardzo spięci, na szczęście podczas części artystycznej emocje trochę opadły i było więcej luzu – śmiał się Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3. 

W auli pojawili się też rodzice uczniów. Były kwiaty i obowiązkowo wspólne zdjęcia w mundurowymi. Cześć oficjalna była bardzo widowiskowa, miała bowiem charakter typowej policyjnej musztry. 

Podczas ślubowania nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych oraz pedagogów. Urząd Wojewódzki reprezentował wicewojewoda Antoni Jastrzembski.

Na końcu uczniowie klasy policyjnej przygotowali przedstawienie taneczne. Film dostępny jest na profilu Facebooka.

AL

Uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły.

3.jpeg

Z prawej: Józef Gisman i Beata Łobodzińska.

1.jpeg

Stefan Wałach oraz Marek Piątek.

5.jpeg

2.jpeg

4.jpeg

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera