Kamera on-line

Studenci medycyny będą się szkolić w naszym szpitalu

Studenci kierunku medycznego, który powstanie na Uniwersytecie Opolskim będą zdobywać wiedzę praktyczną w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. W starostwie powiatowym podpisano dziś (25.11) porozumienie w tej sprawie, które daje obu stronom niebagatelne korzyści.

- Doskonała baza szpitala w Kędzierzynie-Koźlu będzie dobrym miejscem do prowadzenia zajęć ze studentami. Państwa oddziały posiadające dobrą kadrę lekarską dadzą nam wzmocnienie nie tylko dydaktyczne, bo myślimy też o wspólnych projektach naukowych. Jesteście wzorcowym szpitalem na Opolszczyźnie i jednym z filarów naszego projektu – mówiła prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak, prorektor ds. zarządzania i promocji UO.

- Umowa znakomicie wpisuje się w cały szereg inwestycji zaplanowanych już na przyszły rok, które znacznie poprawią jakość funkcjonowania lecznicy. Poza tym studenci skorzystają też na innej umowie, którą podpisaliśmy w zakresie nowatorskiego leczenia udarów z kliniką serca. Lecz dla nas to przede wszystkim szansa na zatrzymanie ich u siebie, chcemy na to położyć nacisk – zaznaczyła starosta Małgorzata Tudaj.

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu otrzyma ministerialną dotację na szkolenie studentów, a umowa z uniwersytetem docelowo będzie dotyczyła wszystkich oddziałów SP-ZOZ. Projekt przygotowywany jest pod 5-osobowe grupy studentów. Wsparcie kierunku zadeklarowali znakomici profesorowie z Opolszczyzny i ze Śląska.

- Co ważne, dzięki szkoleniu studentów placówka z Kędzierzyna-Koźla uzyska status oddziałów klinicznych, a to oznacza podwyższenie rangi lecznicy – podkreślił Marek Staszewski, dyrektor ZP-ZOZ.

Kiedyś na Opolszczyźnie działała tylko Wyższa Szkoła Pedagogiczna, niewielu wierzyło, że powstanie uczelnia o randze uniwersytetu, a kilka lat temu nikt nie wierzył, że w Opolu powstanie wydział prawa, dlatego sądzę, że to jest świetny krok do przodu, bo my potrzebujemy dobrej kadry – zauważył wicestarosta Józef Gisman.

- Nie martwimy się o nabór, ponieważ jesteśmy jedną z ostatnich uczelni w kraju, gdzie nie ma kierunku lekarskiego, dla przykładu powiem, że takowy uruchomiono właśnie w Kielcach, gdzie na jedno miejsce zgłosiło się 40 osób – powiedziała prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak.

Kierunek ma zostać uruchomiony w 2017 roku.

Zobacz materiał Radia Opole

AL

umowa1.jpeg

umowa3.jpeg

umowa4.jpeg

umowa2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera