Kamera on-line

Gimnazjaliści na konkursie w ZSTiO. „Chcemy się tu uczyć”

Coraz większe zainteresowanie konkursem Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących i Politechniki Opolskiej. „Potyczki z Techniką” odbyły się po raz piąty i przyciągnęły jeszcze więcej gimnazjalistów niż w roku poprzednim. Zgłoszenia napłynęły niemal z całego powiatu.

Jego celem jest przede wszystkim zainteresowanie młodych ludzi placówką w Azotach i oczywiście oferowanymi przez nią kierunkami technicznymi. To właśnie tam ruszył nowy profil zakładający naukę projektowania gier komputerowych, zainteresowały się nim ogólnopolskie media.     

- To dla mnie budujące, bo pamiętam jak za pierwszym, drugim razem przypominaliśmy, aby szkoły nie zapomniały wysłać drużyny, a teraz szkoły same interesują się konkursem. Zwiększył się również krąg osób, które chcą wspierać taką inicjatywę – powiedziała dziennikarzom Maria Staliś, dyrektor ZSTiO w Kędzierzynie-Koźlu.

Po rozwiązaniu testów uczniowie przyznali, że placówka na os. Azoty jest nie tylko świetnie wyposażona, ale również potrafi zainteresować z pozoru niełatwymi zagadnieniami technicznymi. – Tutaj mógłbym się uczyć, bardzo fajna szkoła z pomysłami – mówił jeden z gimnazjalistów. – Kręci mnie informatyka, a tu jest wszystko o czym myślałem – dodał kolejny.

Z ramienia starostwa rywalizację otworzyła Aurelia Stępień, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty. Dla zwycięzców ufundowano atrakcyjne nagrody, a wśród sponsorów i patronów przedsięwzięcia, prócz kędzierzyńskiego starostwa znaleźli się: ETP S.A oddział Bierawa, Petrochemia Blachownia S.A, Jokey Plastik Sp. z o.o., Galmet Głubczyce.

AL

Fot: Nowa Gazeta Lokalna

×

Zapisz się do newslettera