Kamera on-line

Zrobili wrażenie na Śląsku

Mateusz Gromada z Zespołu Szkół nr 1 zajął zaszczytne III Miejsce na Mistrzostwach Śląska, które odbyły się w ramach 15 Festiwalu Hair Fair Trendy. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu śmiałków z całego Śląska. Konkurencja była duża, czasu niewiele a stres ogromny.

Zadaniem uczestników było ostrzyżenie i wymodelowanie wybranej przez siebie modelki. W tę rolę wcieliła się klasowa koleżanka Mateusza - Emilia Sitko.

- Nasz młody adept fryzjerstwa świetnie poradził sobie z konkursowym zadaniem, zasłużenie zajmując miejsce na podium – cieszy się Urszula Więcek, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

Uczniowie wraz z wychowawcami - Anną Gilewicz, Krystyną Tyką, Iwoną Seminowicz i Anną Bogusz - udali się do Sosnowca, do Hali Expo, gdzie w tym roku odbywały się targi.

- Tegoroczna edycja przebiegała na bardzo wysokim poziomie. Scena należała do uczniów placówek fryzjerskich. Podczas parady szkół, młodzież prezentowała swoje osiągnięcia na deskach prawdziwej dużej sceny – relacjonuje Piotr Krebs, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1.

Oprócz obfitującej w niecodzienne pokazy sceny głównej, odwiedzający targi mogli oglądać także zmagania konkursowe mistrzów i uczniów fryzjerstwa. Poza tradycyjnym już Pucharem Śląska, rozegrany został także konkurs Top City dla doświadczonych już stylistów, jak i dla uczniów zawodu. Ponadto zaplanowano mistrzostwa zdobienia paznokci i makijażu ekstrawaganckiego oraz mistrzostwa w body paintingu i makijażu permanentnym. Nauczyciele fryzjerstwa wzięli udział w konferencji, która na stałe wpisała się w program targów.

Oprac. AL

fes13.jpeg

fes2.jpeg

fes9.jpeg

fes5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera