Kamera on-line

Gotowi do zimy

Na spotkaniu w kędzierzyńskim starostwie szefowie służb, wydziałów i jednostek określili stan przygotowania do zimy. Przewodniczyła mu starosta Małgorzata Tudaj. Pod lupę wzięto m.in. drogi, a to – w przypadku starostwa - prawie 240 km nawierzchni.

Wyłoniliśmy czterech wykonawców, osobno dla dróg mieście oraz poszczególnych gmin w powiecie, zawarliśmy umowy, w których jasno określiliśmy, czego oczekujemy i jaki sprzęt może okazać się potrzebny – tłumaczy Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Zarówno przedstawiciele GDDKiA, jak i zarządu dróg wojewódzkich zapewnili gotowość do działania, w razie opadów śniegu. Podobnie w przypadku dróg gminnych nie tylko w samym Kędzierzynie-Koźlu, ale też w gminach powiatu. Zwykle najtrudniej – ze względu na ukształtowanie terenu – bywa w gminie Pawłowiczki, ale jak zapewnił wójt Jerzy Treffon, również i tam podpisano umowy z firmami, które sprawnie reagują.

W powiecie mamy 76 obiektów wielkopowierzchniowych, a ich właściciele są zobowiązani do przeprowadzania kontroli.

Podczas opadów śniegu będziemy sprawdzali grubość warstwy śniegu na dachach – informowała Anna Kopania, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Gotowość do zimy zadeklarowali też przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz MOPS-u. W przypadku szpitala, który pracuje całodobowo, nie ma problemów z pilnymi przyjęciami pacjentów w razie sytuacji kryzysowej.

Mamy 350 łóżek, a obłożenie określamy na poziomie 60-procentowym – podkreślił dyrektor Marek Staszewski.

Również drogi oraz lądowisko szpitalne mają być należycie utrzymywane w okresie opadów śniegu.  

AL

przed zima1.jpeg

przed zima2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera