Kamera on-line

Plan na szpital – konferencja prasowa z Markiem Staszewskim

- Dyrektor Staszewski przedstawił jasną i precyzyjną wizję rozwoju SP-ZOZ, dlatego komisja konkursowa nie miała wątpliwości, że to właśnie mu należy powierzyć to stanowisko – mówiła na wczorajszej (10.02) konferencji prasowej Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.  

Nie ma i nie będzie zgody na prywatyzację szpitala, takie jest stanowisko całego zarządu – podkreśliła zdecydowanie starosta Tudaj.

Dziennikarze pytali Marka Staszewskiego o wizję rozwoju kozielskiej lecznicy. – Pozyskanie kadry oraz przenosiny oddziałów z ul. Judyma do Koźla to plan na najbliższy czas – mówił Staszewski.

Jeśli chodzi natomiast o samo leczenie na oddziałach szpitalnych, dyrektor zamierza m.in. popracować nad odbudową zaufania pacjentek. Mowa o oddziale ginekologiczno-położniczym.

Mam plan, aby w momencie rozpoczęcia akcji porodowej dowozić pacjentki transportem szpitalnym na oddział naszej placówki. Chcę też wzmocnić ginekologię w części onkologicznej, to świetna podstawa do późniejszych rozmów w sprawie zwiększania kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia – zaznaczył Staszewski.  

Jednym z priorytetów będzie także usprawnienie pracy izby przyjęć oraz zakup nowoczesnego sprzętu. Przede wszystkim jednak Marek Staszewski stawia na inwestycję w ludzi.

W przeciągu ostatnich lat i miesięcy odeszło sporo bardzo ważnych dla szpitala osób, chcemy ich odzyskać – dodaje nowy dyrektor SP-ZOZ.

Marek Staszewski podpisał kontrakt na sześć lat.  

AL

Starosta Małgorzata Tudaj i dyrektor Marek Staszewski.

1.jpeg

Konferencja prasowa w gabinecie starosty powiatu.

2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera