Kamera on-line

Powiat planuje kolejne znaczące inwestycje na drogach

W projekcie przyszłorocznego budżetu jest m.in. dokończenie modernizacji ulicy Mostowej, tegoroczne prace stanowiły istotny, pierwszy etap remontu. W planach jest też przebudowa dojazdu do takich firm jak CTL Chemkol, AutoZAK i samych Zakładów Azotowych Kędzierzyn.

- Druga część Mostowej, tak jak i pierwsza zostanie wzbogacona o ścieżkę rowerową, co na pewno poprawi komfort dojazdu do pracy wielu osobom – mówi starosta Małgorzata Tudaj.

W projekcie budżetu znalazła się także duża i ważna modernizacja ciągu od ulicy Grunwaldzkiej do Zalesia. Zadanie zostało wpisane do Regionalnego Programu Operacyjnego, które będzie realizowane wspólnie z powiatem strzeleckim.

- Pierwszy raz, jako novum, zastosowałam logiczny przelicznik, według którego podzielimy środki na remonty i modernizacje dróg powiatowych. Dotychczas pieniądze były dzielone proporcjonalnie do kilometrów dróg powiatowych znajdujących się w danej gminie. Prezydent Kędzierzyna-Koźla i wójtowie sami decydowali, jakie prace zostaną wykonane z tej części funduszy, która jest w ich dyspozycji – dodaje starosta.

Poza przelicznikiem stworzono także tabelę priorytetowych zadań dla poszczególnych gmin.

- W Bierawie będziemy kłaść chodnik do jednej z istotnych dla tej gminy firm, z kolei z wójtem Reńskiej Wsi umówiliśmy się na partycypację przy budowie ścieżki rowerowej wałem wokół jeziora Dębowa – podkreśla przewodnicząca zarządu powiatu.

W przyszłym roku poprawi się też stan chodników. Powiat wyremontuje takowy na ul. Piastowskiej, na Łukasiewicza, parking i fragment chodnika na Kosmonautów.

- Zrobimy też parking przy przedszkolu na ul. 1-go Maja. Ponadto prace obejmą parking w Cisowej przy kościele i cmentarzu, a to tylko kilka z dłuższej listy przykładów – dodaje Małgorzata Tudaj.

Oprac. AL

Więcej o inwestycjach tu

Oto tylko kilka najważniejszych zadań drogowych, które powiat przeprowadził w mijającym roku:

Krzywoustego jak nowa6.jpeg

mostowa po remoncie.jpeg

Droga w Karchowie.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera