Kamera on-line

Tysiąc pierników i stroików dla wszystkich

Od kilku dni w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu uczniowie przygotowują smakołyki oraz własnoręcznie zrobione stroiki. Wszystko na świąteczny jarmark współorganizowany przez kędzierzyńskie starostwo oraz Miejski Ośrodek Kultury. Odbędzie się w najbliższą sobotę (12.12) i niedzielę na placu Wolności.

- Pierniki i stroiki rozdamy w sobotę naszym mieszkańcom, rzeczywiście będzie ich tysiąc, szukajcie nas w pobliżu choinki i na samym placu w czasie trwania jarmarku – mówią uczniowie. Rozpoznacie ich po charakterystycznych strojach kucharskich.

W sobotę impreza rozpocznie się o 14.00, a w niedzielę o 12.00. Zaplanowano szereg atrakcji, od warsztatów po występy chórów oraz koncerty. Kupimy wyjątkowy świąteczny prezent dla bliskich, a przy okazji weźmiemy udział w lekcji śpiewania kolęd. W sobotę o 19.00 występ zespołu Castle Dreams, czyli muzyka z pogranicza folku i rocka. Wcześniej jednak będzie można wysłuchać chóru Cantabile, chóru Sokoły, a także podopiecznych Studia Piosenki i zobaczyć Zespół Pieśni i Tańca Komorno.

W niedzielę ruszamy już w południe, wówczas na placu Wolności pojawi się chór Echo Kresów, a także Dominik Rossa z Zespołu Szkół nr 3, o którym niedawno usłyszała cała Polska, kiedy to wygrał konkurs zorganizowany przez TVN. Jego zadaniem było nagranie pozytywnej piosenki „na dzień dobry”, Dominik zachwycił jury, z pewnością ta sztuka uda mu się także podczas jarmarku przed starostwem powiatowym. W niedzielę zachwyci nas także Zespół Pieśni i Tańca Komes. 

AL

pierniki.jpeg

stroiki1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera