Kamera on-line

Wielka wigilia Olimpiad Specjalnych

Członkowie Olimpiad Specjalnych z Opolszczyzny, Śląska, Zachodniopomorskiego, Podkarpackiego, a także z Wielkopolski zjechali dziś (11.12) na wielką wigilię osób niepełnosprawnych, która odbywa się w hali na os. Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Jej współorganizatorem jest starostwo powiatowe. W sumie gości na niej kilkaset osób.

- Dla Olimpiad Specjalnych był to bardzo intensywny rok, z międzynarodowych zawodów w Los Angeles przywieźliście złoto, ale to nie jedyny wasz sukces. Teraz chcemy wspólnie z wami cieszyć się z nadchodzących świąt i już teraz trzymamy kciuki za kolejne sukcesy, a znając olbrzymie zaangażowanie waszych trenerów, pewnie rychło nadejdą – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

- Robimy kartki świąteczne, pierniki i wiele ozdób, każdy ma swój pomysł, jak to wykonać, towarzyszą nam opiekunowie oraz wolontariusze z kozielskiego liceum – relacjonowała Ewa Hałambiec, dyrektor regionalna Olimpiad Specjalnych.

- Te spotkania dają bardzo dużo, nam osobom pełnosprawnym. Bywa, że w życiu wydaje się, że już bardziej beznadziejnie nie może być, a spotkanie z niepełnosprawnymi pokazuje, jak bardzo się mylimy. Ten pęd do pracy i pieniędzy powoduje, że zapominamy o najważniejszym, o człowieku – podkreśliła Joanna Styczeń-Lasocka, dyrektor generalna Olimpiad Specjalnych Polska.  

Spotkanie zakończy się uroczystą wigilią z tradycyjnymi świątecznymi potrawami.

Filmy i zdjęcia na Facebooku starostwa powiatowego.

AL

olimpiady azoty1.jpeg

olimpiady azoty2.jpeg

olimpiady azoty3.jpeg

olimpiady azoty5.jpeg

olimpiady azoty6.jpeg

olimpiady azoty4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera