Kamera on-line

Było magicznie i przepysznie – jarmark na placu Wolności

Setki osób odwiedziło jarmark świąteczny, który odbył się na placu Wolności w Kędzierzynie-Koźlu. Został zorganizowany przez starostwo powiatowe, urząd miasta i Miejski Ośrodek Kultury.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z rękodziełem. – Jest wielu kupujących, cieszymy się, że ludzie doceniają nasze dzieła, będą z pewnością miłym upominkiem pod choinką – cieszyła się Beata Suszek.

Na placu Wolności stanęła pierwsza żywa szopka, a niemal przez całą imprezę mieszkańcom towarzyszyły kolędy, które wykonywali znani artyści. Wystąpił chór „Echo Kresów”, chór „Cantabile”, chór „Sokoły”, Studio Piosenki MOK, Zespół Pieśni i Tańca Komorno, Dominik Rossa oraz Castle Dreams.

- Tu jest wspaniała atmosfera, dzieciaki szaleją z Mikołajem i reniferami, a w powietrzu unosi się zapach pysznego barszczu i swojskich pierników – mówiła pani Monika, która przyszła na imprezę ze swoim 7-letnim wnuczkiem.

Wśród wystawców znalazły się najlepsze restauracje z powiatu, wśród nich m.in.: Hotel Hugo, Hotel Solidaris, Magiczny Zakątek. Swoje wyroby oferował także Zespół Szkół Specjalnych z Kłodnicy oraz Zespół Szkół nr 1 z Koźla, którego kucharze upiekli wspaniałe pierniki.

- Cieszymy się bardzo, że jarmark przypadł do gustu mieszkańcom, jest nie tylko przepysznie, ale tu naprawdę można poczuć magię zbliżających się świąt – mówiła starosta Małgorzata Tudaj, która podziękowała wystawcom za zaangażowanie.

Kolejny jarmark świąteczny zaplanowano za tydzień na kozielskim rynku.

AL

jarmark1.jpeg

jarmark2.jpeg

jarmark3.jpeg

jarmark4.jpeg

jarmark5.jpeg

jarmark6.jpeg

jarmark7.jpeg

jarmark8.jpeg

×

Zapisz się do newslettera