Kamera on-line

Będzie sprawniej na izbie przyjęć

Zmiany na izbie przyjęć w kozielskim szpitalu. Modyfikacji uległa godzina otwarcia szatni, a sami pacjenci będą przyjmowani na oddziały o określonych porach. To pozwoli na zmniejszenie kolejek.

Zależy nam na tym, aby chorzy nie kumulowali się rano na izbie przyjęć – podkreśla Marek Staszewski, nowy dyrektor SP-ZOZ. - Żaden szpital nie jest w stanie przyjąć 30 lub 40 pacjentów w jednym przedziale czasowym – dodaje Staszewski. Dlatego same oddziały zostaną podzielone. W niektórych przyjęcia będą odbywały się pomiędzy 6.30 a 8.00 rano, a w innych między 9.00 a 11.00, w jeszcze innych od godziny 12.00 do 14.00. – To pozwoli na lepsze rozłożenie pracy i usprawnienie przepustowości – mówi dyrektor.

Wkrótce pojawi się tam także lekarz anestezjolog, który zdecyduje, czy pacjent, który przyszedł na zabieg planowy jest w takim stanie, który pozwala wykonać operację, czy może jeszcze powinien podleczyć się w domu. – Dziś jest tak, że chory od razu trafia na oddział i dopiero tam jest konsultowany, a potem okazuje się, że dany zabieg nie może być wykonany – zaznacza Marek Staszewski.

Zmiany na izbie przyjęć to jeden z elementów poprawy organizacji pracy w SP-ZOZ.

Film ze starostą Małgorzatą Tudaj oraz dyrektorem Markiem Staszewskim dostępny jest na profilu Facebooka. Zapraszamy!

AL

szpital-z-lotu.jpeg
 

×

Zapisz się do newslettera