Kamera on-line

„Nie ma jak RODZINA”

To tegoroczne hasło XIII Sławięcickiego Spotkania Adwentowego, które odbyło się w auli Zespołu Szkół nr 3 i cieszyło się sporym zainteresowaniem. Współorganizatorem wydarzenia był powiat.

W czasie prawie czterogodzinnego programu artystycznego poznaliśmy rodzinę szkolną, teksańską, sławięcicką, współczesną i polską. Tradycyjnie spotkanie rozpoczął koncert Sławięcickiej Orkiestry Dętej, prowadzonej przez Melchiora Jochema, który tym razem został wzbogacony przez śpiew i taniec Wiktorii, Magdy, Patrycji i Gosi, ubranych w piękne śląskie stroje. Byli też mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, którzy zaprezentowali niezwykłe przygody Czerwonego Kapturka. Proboszcz Marian Bednarek zaprosił wszystkich do zaangażowania się w Światowe Dni Młodzieży, ich współorganizatorem będzie kędzierzyńskie starostwo. Zespół parafialny przy tej okazji wykonał hymn „Błogosławieni Miłosierni”. Przez cały czas istniała możliwość zapoznania się z wystawą „Śląscy Teksańczycy Wczoraj i Dziś”, którą szerzej  zarekomendował Gerard Kurzaj. Mogliśmy obejrzeć również film o Sławięcicach pod tytułem „Mój dom”, autorstwa Andrzeja Szopińskiego-Wisły oraz zdjęcia z imprez sławięcickich, które omówił Tomasz Scheller. Całość programu artystycznego wzbogaciły występy młodzieży szkoły, były tańce, piosenki, kabarety oraz bajki. Zapewne atrakcją wieczoru była tradycyjna już wizyta Świętego Mikołaja, który tym razem tańczył z dziećmi na scenie i obdarowywał je słodkościami.

W czasie Spotkania Adwentowego nie mogło zabraknąć  loterii fantowej i innych stoisk, których przedstawiciele zachęcali do zakupu ciast, stroików, ozdób świątecznych, pierników, książek, kubków i kalendarzy.

- Wszystkim darczyńcom i współorganizatorom serdecznie dziękujemy za okazane serce i chęć współpracy.  A tym, którzy z nami spędzili te piękne chwile, życzymy z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia możliwości przeżywania ich w gronie najbliższych, w atmosferze pokoju i miłości – mówią nauczyciele i organizatorzy.

Oprac. AL

spotkanie1.jpeg

spotkanie2.jpeg

spotkanie3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera