Kamera on-line

Pieniądze z powiatu, dachówka z Holandii – finał termomodernizacji w Zespole Szkół Specjalnych

Powiat kończy rok ważną inwestycją oświatową. Prawie 600 tys. zł kosztowała termomodernizacja Zespołu Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu. Wymieniono dachówkę, dokładnie uszczelniono konstrukcję, zaimpregnowano ją oraz zmieniono więźbę dachową. Docieplono też stropodach. Wszystko to robi wrażenie, a samo poddasze zyskało również estetycznie, podobnie jak budynek z zewnątrz i wieża zegarowa, która także doczekała się częściowej modernizacji.   

- Wszystkie prace szły zgodnie z planem, a całość trwała około dwóch miesięcy, bardzo dziękuję zarządowi powiatu oraz radnym – mówiła Krystyna Gielas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych.

- W dniu podpisania umowy złożyliśmy zamówienie na specjalną wysokiej jakości dachówkę, tzw. esówkę, która przyjechała z Holandii, na naszym rynku jest bardzo trudno dostępna - zaznaczył Patryk Moszek z firmy Invest-Bud z Pokrzywnicy, która wygrała przetarg na termomodernizację szkoły.

Tak zmodernizowany budynek spowoduje, że placówka zaoszczędzi na ogrzewaniu, choć nie tylko, ponieważ ze względu na konstrukcję dachu znacznie poprawiło się bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli. To nie jedyna taka inwestycja wykonana w szkołach należących do powiatu, wcześniej podobne prace odbyły się m.in. w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego i Zespole Szkół nr 1. Remont przeprowadzono dzięki pieniądzom z budżetu powiatu oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

AL

O projekcie Radio Opole

Więcej zdjęć na Facebooku starostwa.

dach1.jpeg

dach3.jpeg

dach4.jpeg

dach2.jpeg

dach5.jpeg

dach6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera