Kamera on-line

Tłumy przeszły w barwnym orszaku Trzech Króli

Tysiące osób przeszło w orszaku Trzech Króli, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu. Wydarzenie zorganizowano po raz pierwszy i było możliwe dzięki zaangażowaniu starostwa powiatowego, urzędu miasta i kilku okolicznych parafii.

Po godz. 14.00 z kościołów na os. Piastów, Pogorzelec oraz Śródmieście wyszły trzy barwne korowody. Wspólnie śpiewano kolędy, a na skrzyżowaniu al. JP II z ul. Judyma odegrano scenę z pałacu Heroda. Króla Kacpra symbolizował kolor niebieski, Baltazara – zielony, a Melchiora – czerwony. Po przejściu na plac Wolności królowie oddali pokłon przed żywą stajenką zbudowaną na wejściu głównym do budynku starostwa powiatowego.

Starosta Małgorzata Tudaj oraz prezydent Sabina Nowosielska zapowiedziały, że choć wydarzenie odbyło się w mieście po raz pierwszy, to nie ostatni, dlatego z całą pewnością należy spodziewać się kontynuacji tej inicjatywy gromadzącej tłumy ludzi.

Dzieciakom za przygotowanie najładniejszych koron rozdawano prezenty. Najmłodsi otrzymali m.in. słodycze oraz audiobooki z bajkami wydanymi przez powiat. Przy akompaniamencie orkiestry razem śpiewano kolędy i pieśni religijne.

6 stycznia w całej Polsce przeszło ponad 400 orszaków.

AL

orszak1.jpeg

orszak2.jpeg

orszak3.jpeg

orszak4.jpeg

orszak5.jpeg

orszak6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera