Kamera on-line

Szpital zakończył rok na plusie. 63 mln na leczenie w 2016 roku

2,5 mln zł zapłacił NFZ szpitalowi w Kędzierzynie-Koźlu za nadwykonania. To spowodowało lepszą dostępność do usług na oddziale okulistyki oraz urazowo-ortopedycznym. Kozielska okulistyka znana jest z wszczepiania dobrej jakości soczewek, z klei na ortopedii pacjentom wszczepiane są równie dobrej jakości endoprotezy.

- Kiedy okazało się, że będzie jeszcze więcej pieniędzy, niż wcześniej przewidywaliśmy, zwiększyliśmy dodatkowo nasze moce przerobowe. W ostatnim czasie pracujemy na oddziale okulistyki od 6:30 i przyjmujemy każdego dnia po 23 pacjentów, którym robimy zabiegi. W normalnym okresie - środek roku - mamy od 15 do 18 takich pacjentów – powiedział dziennikarzom Marek Staszewski, dyrektor ZP-ZOZ.

O coraz lepszej sytuacji finansowej kozielskiej lecznicy świadczy fakt, że jednostce w grudniu udało się spłacić wszystkie zaległości, szpital nie posiada żadnych zobowiązań wymagalnych.

Lecznica w pierwszym półroczu 2016 roku otrzyma z Narodowego Funduszu Zdrowia ponad 30 mln zł, co ważne do 2017 roku umowy przedłużane będą automatycznie. W ciągu całego roku na leczenie pacjentów SP-ZOZ wyda ponad 63 mln zł.

Dobrą informacją jest to, że wzrósł kontrakt na leczenie udarów na nowym oddziale neurologii. To ponad 1 mln 100 tys. zł. W poprzednim półroczu opiewał na kwotę 248 tys. zł.

Jak zwykle najwięcej pacjentów przyjął w poprzednim roku Szpitalny Oddział Ratunkowy. Zarejestrowano tam ponad 20 tys. osób, to mniej więcej tyle ilu chorych notują rocznie wszystkie pozostałe oddziały placówki.

AL

marek staszewski.jpeg

foto szpitala duże.jpeg

×

Zapisz się do newslettera