Kamera on-line

Rozmawiali o zacieśnieniu współpracy

Stowarzyszenie Kresowian zorganizowało spotkanie opłatkowe, które odbyło się w Domu Kultury „Koźle”. Przybyło na nie wielu znamienitych gości. Wśród nich m.in. poseł Antoni Duda, senator Grzegorz Peczkis, wojewoda Adrian Czubak, samorząd powiatowy reprezentowała starosta Małgorzata Tudaj, a miejski prezydent Sabina Nowosielska.

Zaproszonych powitał prezes stowarzyszenia Witold Listowski, który przedstawił gości specjalnych. Byli nimi młodzi muzycy z ukraińskiej Doliny. Na tę okazję przygotowali oni wspaniały koncert kolęd. Utwory szybko podchwycili pozostali uczestnicy spotkania, kolędując wspólnie. Starosta Małgorzata Tudaj złożyła najlepsze życzenia noworoczne, zapewniła też o dalszym wsparciu inicjatyw propagujących kulturę kresową. W tym roku powiat będzie po raz kolejny współorganizatorem m.in. Wojewódzkich Dni Kultury Kresowej, zaplanowano je na czerwiec.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o zacieśnieniu współpracy z ukraińską Doliną. Pochodzący stamtąd zespół, składający się głównie z polskich dzieci, przyjechał do Kędzierzyna-Koźla nie po raz pierwszy. Ich talent mogliśmy podziwiać już wielokrotnie przy okazji imprez kulturalnych organizowanych w powiecie.

AL

Foto: Urząd Miasta KK

kresy1.jpeg

kresy2.jpeg

kresy3.jpeg

kresy4.jpeg

kresy5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera