Kamera on-line

Trzy samorządy będą remontować drogę łączącą dwa powiaty

Podczas spotkania członków subregionu dopracowano projekt statutu stowarzyszenia Subregion Kędzierzyńsko-Strzelecki. Ustalono, że podział głosów na walnym zgromadzeniu członków będzie wykonywany w stosunku 1/1, czyli jeden członek ma jeden głos, a nie jak proponowano, aby to więksi mieli po dwa lub trzy głosy. Takie rozwiązanie zaproponowała starosta Małgorzata Tudaj i stawia ono na równi wszystkich członków.

W ramach subregionu Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski i Powiat Strzelecki przymierzają się do realizacji wielomilionowej inwestycji. Chodzi o remont drogi od ul. Grunwaldzkiej do Zalesia Śląskiego.

Po stronie Strzelec  leży dokumentacja, natomiast wykonawstwem zajmie się samorząd z Kędzierzyna-Koźla. Całość rozliczenia w ramach granic obu powiatów.  

- Zamierzamy ją zrobić ze ścieżką rowerową, ale jest ona również dla nas bardzo strategiczna, bo to dojazd do autostrady w Olszowej. Środki dzielimy w ramach subregionu, bo jak wiemy, bardzo wysoko punktowane są współprace. Mamy podobne potrzeby – powiedziała dziennikarzom starosta Małgorzata Tudaj.

Do realizacji projektu dołącza się także gmina Kędzierzyn-Koźle, która od nowego roku jest właścicielem części ul. Grunwaldzkiej, a to oznacza w sumie trzech partnerów tego projektu i sporą szansę na wysoką punktację.

Inwestycja według wstępnych szacunków ma pochłonąć ponad 5 mln zł.

AL

droga ze ścieżką.jpeg

×

Zapisz się do newslettera