Kamera on-line

Światowe Dni Młodzieży w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

Władze powiatu przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu odbędą się w Krakowie. Wcześniej do Kędzierzyna-Koźla zawita blisko tysiąc pielgrzymów z całego świata. W parafiach i samorządach trwają przygotowania.

Coraz więcej rodzin deklaruje chęć przyjęcia młodych ludzi, to bardzo cieszy, ale czekamy na kolejne zgłoszenia – mówi ks. Piotr Adamów z parafii na os. Azoty.

Gości należy spodziewać się wieczorem 20 lipca, wówczas trafią oni do centrów parafialnych, a stamtąd do osób, które zaopiekują się pielgrzymami.

21 lipca dzięki otwartości władz miasta i powiatu chcielibyśmy zorganizować wydarzenie sportowo-kulturalne w hali na os. Azoty. Sądzę, że będzie w tym trochę spontaniczności, być może zawitają do nas goście z południa, więc z pewnością razem stworzymy coś widowiskowego – dodaje ks. Adamów.

Kolejny dzień stanie pod znakiem wolontariatu. Młodzi ludzie pojawią się np. w domach pomocy społecznej, a popołudniu odbędzie się droga krzyżowa ulicami miasta. W sobotę zwiedzą górę św. Anny, gdzie zaplanowano wydarzenia dla kilku tysięcy osób. Następnie udadzą się do Opola. Ze stolicy województwa wrócą w niedzielę wprost na organizowany festyn w Koźlu.

To wstępne założenia tego, co będzie działo się w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim i regionie. Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych z całego świata, którzy gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę. Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem Dni był papież Jan Paweł II. Po jego śmierci kontynuatorem dialogu kościoła z młodymi i wielkim orędownikiem Światowych Dni Młodzieży stał się papież Benedykt XVI. W lipcu 2013 roku (Rio de Janeiro) z młodzieżą spotkał się papież Franciszek. To on ogłosił, że następne spotkanie młodych odbędzie się w 2016 roku w Krakowie.

AL

Foto: z archiwum śdm

dni mlodzieży.jpeg

×

Zapisz się do newslettera