Kamera on-line

Były wojewoda, a od niedawna poseł Ryszard Wilczyński w Kędzierzynie-Koźlu

Współpraca z samorządem i mieszkańcami to główny temat wizyty posła Ryszarda Wilczyńskiego w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu. Były Wojewoda Opolski zapewnił o swoim wsparciu, raz jeszcze pogratulował wysokiego wyniku w rankingu Związku Powiatów Polskich. O najbliższych planach związanych m.in. z inwestycjami rozmawiał ze starostą Małgorzatą Tudaj oraz wicestarostą Józefem Gismanem. Efektem tego będzie poselska interpelacja w sprawie budowy ronda na skrzyżowaniu dróg krajowych z wojewódzką w Reńskiej Wsi oraz kwestii remontu linii kolejowej prowadzącej z Opola do Gliwic przez Kędzierzyn-Koźle.

Była to pierwsza wizyta Ryszarda Wilczyńskiego w powiecie od momentu kiedy został posłem.

– Gdyby kalendarz pracy poselskiej był ułożony inaczej, to byłbym na sesjach rady miasta i rady powiatu, by poinformować, że jestem do dyspozycji społeczności Kędzierzyna-Koźla – powiedział podczas konferencji prasowej.

W rozmowie z dziennikarzami zadeklarował, że z racji tego, iż miasto nie ma swojego reprezentanta w sejmie, będzie chciał pełnić poniekąd funkcję łącznika Kędzierzyna-Koźla z Warszawą. Były wojewoda na razie nie planuje otwarcia biura poselskiego w Kędzierzynie-Koźlu. - Chcę raz w miesiącu przyjeżdżać, by rozmawiać z mieszkańcami – zaznaczył.

Ryszard Wilczyński na konferencji prasowej, a wcześniej w starostwie pojawił się wraz ze swoim asystentem, Piotrem Jahnem.

AL

wizyta.jpeg

×

Zapisz się do newslettera