Kamera on-line

Kozielska "Cegła" świętuje 15-lecie istnienia

Tak, tak, wyobraźcie sobie, że pewnego dnia w 2001 roku jeden z uczniów kozielskiego liceum  (Jarek) przyszedł z pomysłem założenia gazetki szkolnej do swojej polonistki. Miał nawet nazwę – „CEGŁA”! Właściwie do dwóch tygodni pojawiły się teksty (wywiady z panem dyrektorem, Ryszardem Więckiem i uczniami), zostały zrobione zdjęcia (a wtedy nie robiło się ich telefonami) i ukazał się pierwszy numer „CEGŁY”.

Gazetka przechodziła kolejne zmiany graficzne, każda redakcja wprowadzała nowe pomysły, z czarno-białej wersji od dwóch lat zmieniła się w kolorową. Staramy się, by w każdym numerze znalazły się najważniejsze wydarzenia szkolne, miejskie, a nawet krajowe, mieliśmy np.: relacje z koncertów z Openera, Woodstocku, OFF Festiwalu. Przeprowadzamy wywiady nie tylko z nauczycielami naszej szkoły, by przekonać wszystkich, że to bardzo ciekawi ludzie, ale i najzdolniejszymi uczniami oraz sportowcami, muzykami, twórcami radia, prasy i telewizji. Staramy się wspierać i rozwijać uczniowskie talenty: literackie, językowe, muzyczne, plastyczne, kulinarne i dziennikarskie. Inicjujemy i wspieramy działalność charytatywną nie tylko w szkole, ale i poza nią. No, niestety, również plotkujemy i jak wieść niesie, to od plotek właśnie większość zaczyna czytać „CEGŁĘ”. Od samego początku bierzemy udział w konkursach na najlepszą gazetkę m.in.: województwa. Zawsze jesteśmy w czołówce!

Nie byłoby nas, gdyby nie nasi czytelnicy i nasi sponsorzy – kochani rodzice, dziadkowie, dlatego dziękujemy wszystkim, że są z nami od 15 lat. Dziękujemy też naszym poprzednikom, którzy stworzyli markę gazetki rozpoznawalnej w województwie opolskim, ale czytanej również w innych częściach kraju. Wielu naszych dziennikarzy pracuje dzisiaj i dyrektoruje np. w Radiu Park, Radiu Opole, Interii.pl. Śledzimy ich kariery i jesteśmy z nich bardzo dumni.

REDAKCJA

Oprac. AL

cegła1.jpeg

cegła2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera