Kamera on-line

Powstaje mapa bezpieczeństwa Polski

W Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się konsultacje w sprawie mapy bezpieczeństwa wprowadzanej przez rząd. Na spotkaniu z inicjatywy starosty Małgorzaty Tudaj oraz p.o. komendanta powiatowego Wiktora Chałupy omawiano projekt z przedstawicielami służb oraz dyrektorami jednostek. Przybyli na nie m.in. reprezentanci Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Straży Miejskiej oraz wydziałów zarządzania kryzysowego.

Mapa będzie wskazywała miejsca szczególnie niebezpieczne i powstanie na szczeblu powiatowym, wojewódzkim oraz krajowym. Proces konsultacji odbywa się w całym kraju. Jak zapowiada Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, określi ona skalę i rodzaj zagrożeń występujących w naszym kraju. Pozwoli również na racjonalne rozmieszczenie struktur terenowych policji oraz kierowanie sił i środków w miejsca, gdzie konieczne będzie zwiększenie bezpieczeństwa.

- Ma zawierać informacje dotyczące przestępstw kryminalnych, drogowych, ale też gospodarczych i narkotykowych – precyzują przedstawiciele służb.  

Według MSWiA, na jej podstawie łatwiej będzie zidentyfikować niebezpieczeństwa, a następnie zaplanować racjonalne działania w miejscach, gdzie jest to uzasadnione. Chodzi tu m.in. o rozlokowanie środków, liczbę funkcjonariuszy i ich odpowiednie przeszkolenie, a nawet podjęcie decyzji o odtworzeniu lub utworzeniu nowych komisariatów czy posterunków.

AL

mapa1.jpeg

mapa2.jpeg

mapa3.jpeg

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera