Kamera on-line

Powiat przejął i remontuje mieszkanie dla wychowanków pieczy zastępczej

Niebawem pierwsze kilka osób z placówek opiekuńczych w Kędzierzynie-Koźlu będzie mogło przeprowadzić się do mieszkania remontowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Od skarbu państwa przejęło je w drodze darowizny kędzierzyńskie starostwo.

W doposażeniu w niezbędny sprzęt pomogą sponsorzy, z którymi prowadzimy rozmowy – informuje Dorota Rak, dyrektor PCPR w Kędzierzynie-Koźlu. 

Ma to pomóc młodym ludziom w usamodzielnieniu się. Każdego dnia przez kilka godzin będą mieć do dyspozycji pracownika socjalnego, który doradzi im w sprawach np. zawieranych umów.

Dla nas codzienne formalności związane np. z przeróżnymi umowami wydają się oczywiste i proste, jednak dla tych osób mogą stanowić problem, podobnie jak wiele innych spraw – dodaje Dorota Rak.

Na podstawie będącego w trakcie opracowania regulaminu korzystania z mieszkania PCPR będzie chciał, aby młodzi ludzie opuszczający pieczę zastępczą partycypowali w kosztach utrzymania lokalu mieszkalnego. Ma to być dla nich swoisty pomost, nie będą już przebywały w placówce opiekuńczej, ale zarazem też całkowicie nie zostaną pozostawione same sobie.

To nowe rozwiązanie, które wprowadza w życie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W mieszkaniu przy ul. Zielonej mają docelowo zamieszkać trzy osoby.

AL

×

Zapisz się do newslettera