Kamera on-line

W takiej pracowni wyjdzie każda potrawa

Nowa jakość kształcenia

Dwie nowoczesne pracownie otwarto w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki pieniądzom pochodzącym m.in. z budżetu powiatu oraz Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji udało się wyposażyć pomieszczenia w profesjonalny sprzęt oraz najnowsze komputery i oprogramowanie.

 Brakowało nam takiego praktycznego przełożenia wiedzy teoretycznej – mówi Bartosz Kupczyk, nauczyciel przedmiotów logistycznych i ekonomicznych w „Budowlance”. Same pracownie z pewnością wpłyną na jakość kształcenia uczniów. 

To pomoże młodym ludziom w szybszym odnalezieniu się na obecnym rynku pracy – zaznacza starosta Małgorzata Tudaj.

Programy, które tu mamy będą służyły przede wszystkim logistykom do wyznaczania tras przejazdu różnych środków transportu, rzeczywiście spełniają one wszelkie standardy obowiązujące na rynku – przyznaje Bartosz Kupczyk.

Są tu roboty kuchenne czy ekspresy do kawy, jak w prawdziwej restauracyjnej kuchni – mówią z kolei uczniowie kształcący się na kierunku gastronomicznym. Dziś(25.03) chcieli się także pochwalić swoimi umiejętnościami i sami przygotowali posiłki dla gości.

 - Było wykwintnie i bardzo oryginalnie, a dania bardzo dobre – komentowali ci, którzy przybyli na uroczystość.

Wyposażenie pomieszczeń kosztowało 260 tys. zł. Cały projekt Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji obejmuje około 4500 uczniów z 50 opolskich szkół.

AL

Więcej zdjęć na profilu Facebooka.

1.jpeg

3.jpeg

2.jpeg

5.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera