Kamera on-line

Miliony na inwestycje w Grupie Azoty ZAK S.A.

Grupa Azoty ZAK S.A. podsumowała inwestycje zrealizowane w poprzednim roku. Na zorganizowanej konferencji prezes Adam Leszkiewicz mówił, że firma ma za sobą dobry rok.

- Wyniki finansowe opublikujemy w marcu wspólnie z całą Grupą Azoty. W 2015 roku udało nam się poprawić wskaźniki oraz podnieść wartość naszej spółki o kilkanaście procent. Zrealizowaliśmy wiele dużych zadań inwestycyjnych, a także opracowaliśmy plan działań w perspektywie do 2025 roku. Duży nacisk położyliśmy na innowacyjność, udało nam się też porozumieć się z organizacjami związkowymi podsumował Adam Leszkiewicz.

W 2015 roku ZAK S.A. wydał na inwestycje 263 mln zł. W 2014 roku było to 128 mln.

- Jako samorządowcy cieszymy się z informacji, które usłyszeliśmy. Kilka lat wstecz analizowaliśmy i obawialiśmy się, że stracimy jako zakłady, miasto i powiat na włączeniu do Grupy Azoty, ale po czasie widzimy, że jest to idealne rozwiązanie mówił wicestarosta Józef Gisman.

W listopadzie tego roku ZAK S.A. chce oddać do użytku nowy kocioł powstającej elektrociepłowni, sporo będzie się też działo na wydziale mocznika, gdzie sfinalizowane zostaną kolejne inwestycje.

AL

Wicestarosta Józef Gisman chwalił największego w powiecie pracodawcę za dynamiczny rozwój oraz zaangażowanie w sprawy lokalne.

podsumowanie w zaku2.jpeg

podsumowanie w zaku1.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera