Kamera on-line

ZSTiO zdobył poważnego sponsora - film

Wiodąca na rynku firma Logitech oficjalnym sponsorem klasy e-sportowej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu. Placówka nadzorowana przez powiat będzie przez dwa lata otrzymywała całą gamę najnowszych akcesoriów dla graczy. Podczas dużego seminarium naukowego podpisano umowę w tej sprawie.

- Chodzi o klawiatury, myszki, podkładki, czy np. słuchawki. każde z tych urządzeń jest nafaszerowane nowymi technologiami – powiedział Maciej Piotrowski z firmy Logitech.

A to wydatki niemałe, bo sama myszka to koszt około 300 zł, nie mówiąc o ponad raz tyle droższych specjalnych mechanicznych klawiaturach.

Zdecydowaliśmy się na sponsorowanie klasy w Azotach, bo to pierwszy tego typu projekt w kraju, bardzo mu kibicujemy, chcemy, aby on procentował w przyszłości – dodaje Piotrowski.

Nad sprecyzowaniem warunków umowy szkoła pracowała od kilku miesięcy. – Młodzi ludzie mają u nas profesjonalne treningi, ale sprzęt jest stosunkowo drogi, a bez niego nie sposób prowadzić takich zajęć – zaznacza Maria Staliś, dyrektor ZSTiO.

A warto dodać, że uczniowie placówki w Azotach mają już za sobą wyjazdy na ogólnopolskie zawody i turnieje. Dyrektor Maria Staliś podkreśla jednak, że przede wszystkim jej podopieczni mają być dobrymi informatykami, tak by mogli potem znaleźć pracę, a samo granie to ich dodatkowe zainteresowanie, które rozwijają na miejscu.

Na nim również będą mogli w przyszłości zarabiać, tak jak teraz robią to profesjonalni gracze w Polsce – zauważa.

Dyrektor przyznaje, że na początku bała się, jak na ten kierunek zareagują rodzice. – Nie słyszę takich głosów, że młodym ludziom oferujemy tylko i wyłącznie gry komputerowe. Nasz trener uczestniczy w wywiadówkach, jeśli jakiś rodzić zgłasza nam, że coś z jego dzieckiem nie tak, że być może gdzieś opuszcza się w nauce, reakcja jest natychmiastowa, uczeń opuszcza drużynę e-sportową – informuje dyrektor Staliś.

O tym, że profil okazał się strzałem w dziesiątkę świadczy ogromne zainteresowanie gimnazjalistów i ich rodziców z całego kraju. Wzorem szkoły z Azot, klasy e-sportowe zaczęły powstawać w innych placówkach w Polsce. Warto dodać, że ZSTiO dba o to, by uświadamiać uczniom również potencjalne zagrożenia wynikające ze zbyt długiego przesiadywania przed komputerem. Stąd podczas seminarium z wykładem pojawił się psycholog, Robert Warzecha.  

Powiat reprezentowała m.in. przewodnicząca rady Danuta Wróbel, która gratulowała dyrekcji pomysłów oraz najnowszego partnerstwa z przedsiębiorstwem, które przewodzi w segmencie akcesoriów dla graczy, a od teraz stało się wyłącznym ich dostarczycielem dla szkoły w Kędzierzynie-Koźlu.

Film na profilu Facebooka starostwa.

AL

esport3.jpeg

esport1.jpeg

esport2.jpeg

esport5.jpeg

esport4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera