Kamera on-line

W Zakrzowie będą szkolić olimpijczyków

Jedyny taki w Polsce

Nowy wielofunkcyjny ośrodek jeździecki w Zakrzowie w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim otrzymał rangę ośrodka przygotowań olimpijskich. Jest pierwszym takim obiektem w Polsce i tej części Europy.

W uroczystości otwarcia wzięli udział: Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz wicestarosta Józef Gisman. Oboje gratulowali inicjatywy oraz życzyli dalszych sukcesów.

Zakrzowski „Olimp” kosztował ponad 20 mln zł. Do dyspozycji gości jest tam nie tylko basen oraz jacuzzi, ale także profesjonalne stajnie konne i sporych rozmiarów sala, w której już teraz organizowane są różnego rodzaju targi i konferencje. To sprawia, że „Olimp” przyciąga z miesiąca na miesiąc coraz więcej sportowców niemal z całego świata. Zakrzów znany jest m.in. z zawodów jeździeckich, na których gościli arabscy szejkowie, chwaląc doskonałe warunki do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

Wśród gości znaleźli się także: marszałek Andrzej Buła, Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Łukasz Abgarowicz, prezes Polskiego Związku Jeździeckiego oraz Krystyna Helbin, wójt Polskiej Cerekwi. Uroczystość poprowadził Andrzej Sałacki, prezes LKJ Lewada.

AL

Z mikrofonem starosta Małgorzata Tudaj, obok wicestarosta Józef Gisman.

2.jpeg

1.jpeg

3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera