Kamera on-line

Niepełnosprawni sportowcy z nagrodami

Gala „Najlepsi z najlepszych” 

Za nami XXI już gala plebiscytu „Najlepsi z najlepszych”. Podobnie jak w latach ubiegłych nagrodzono niepełnosprawnych sportowców z naszego województwa. Uroczystość odbyła się wczoraj(13.03) w Zdzieszowicach i skupiła nie tylko uczniów, ale także ich opiekunów. Cieszy fakt, że wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. podopieczni z kędzierzyńskiego Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy.

- Nasi wychowankowie już wielokrotnie osiągali wysokie lokaty na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Brali też udział w zawodach międzynarodowych – zaznacza Krystyna Gielas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych.

Rywalizują w piłce nożnej, siatkowej czy jeździe na nartach i świetnie się sprawdzają w tych dyscyplinach sportowych.

Laureatom pogratulował wicestarosta Józef Gisman oraz Leon Piecuch, radny powiatowy. Obaj wręczyli też nagrody oraz listy z życzeniami. Leon Piecuch również otrzymał wyróżnienie. Była nim statuetka za wieloletnią pomoc w organizacji gali „Najlepsi z najlepszych”.

Tych wszystkich sukcesów nie byłoby bez zaangażowania opiekunów, którzy na co dzień poświęcają swój czas i energię, im również należą się ogromne podziękowania – podkreślał wicestarosta Gisman, który przekazał gratulacje w imieniu zarządu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W gronie nagrodzonych uczniów znaleźli się: Aleksandra Gwiżdż, Damian Benisz, Jasmina Los oraz Marcin Otwinowski. Ich wychowawcami są: Ewa Hałambiec, Remigiusz Nawrot, Andrzej Plutecki oraz Marek Gajewski. Życzymy kolejnych sukcesów!

AL

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera