Kamera on-line

Gimnazjaliści stawiają na zawody przyszłości

Prace z całego powiatu napłynęły do konkursu „Zawód z przyszłością”, którego organizatorem jest Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu. To prezentacje multimedialne z dokładnymi danymi, a nawet statystykami dotyczącymi zawodów. Pracowali nad nimi gimnazjaliści. To już druga edycja konkursu.

W tym roku wśród zawodów przyszłości są: reżyserzy, lekarze, informatycy, czy np. instruktorzy narciarstwa. Tak zdecydowali gimnazjaliści.

- Chcieliśmy, aby młodzi ludzie sami odnaleźli wiedzę o zawodach, poszukali z jakimi predyspozycjami się one wiążą. Uczniowie poruszali się nie tylko w obszarze kształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym, ale także akademickim – mówi Katarzyna Paprotny, doradca zawodowy w CKPiU.

Warto dodać, że to właśnie efekty pracy doradców zawodowych są obecnie coraz bardziej widoczne.

To np. wyjściowe lekcje w gimnazjach, co jest odczuwalne, bo widać to po naborze do szkół, kierunki kształcenia są bardziej skorelowane z oczekiwaniami pracodawców – podkreśla Ireneusz Wiśniewski, dyrektor CKPiU.   

Co dokładnie zaprezentowali uczniowie przekonamy się w kwietniu, kiedy to zaplanowano wręczenie nagród w konkursie oraz dokładne omówienie dzieł gimnazjalistów.

AL

Foto: Katarzyna Paprotny.

ckpiu.jpeg

×

Zapisz się do newslettera