Kamera on-line

Powiat dopinguje młodych sportowców. Są kolejne stypendia za wysokie wyniki

Dziewięcioro uczniów stypendystami starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Podczas uroczystości w II Liceum Ogólnokształcącym za szczególne osiągnięcia w zakresie kultury i sportu nagrody otrzymali: Jagoda Dąbrowska, Mateusz Gibaszek, Aneta Komor, Marta Hasny, Magdalena Giet, Dominik Foltyn, Wojciech Tofil, Kamil Semeniuk i Patryk Schutze. Wszyscy mają na swoim koncie znaczące sukcesy na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych. Podczas gali nagrodzono brązowymi i srebrnymi tarczami jakości dyrektorów szkół, które zostały laureatami prestiżowego rankingu Perspektyw. To technikum nr 2 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej, II Liceum Ogólnokształcące, technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3, technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1, oraz I Liceum Ogólnokształcące.

Wicestarosta Józef Gisman nie ukrywał, że czuje dumę ze stypendystów, nauczycieli i dyrektorów szkół.

- Mamy fenomenalną i wszechstronnie uzdolnioną młodzież. Sukcesy naszych uczniów to oczywiście przede wszystkim efekt ich ciężkiej pracy i talentu, ale również zaangażowania i wsparcia ze strony nauczycieli. Mamy bardzo dobrą kadrę dyrektorską i świetnie zarządzane szkoły. Rzecz jasna rywalizują one ze sobą, ale jest to pozytywne i wszystkim wychodzi na dobre, czego dowodem są wysokie pozycje naszych placówek w ogólnopolskim rankingu Perspektyw – mówił.

Jagoda Dąbrowska to uczennica I LO, ma na swoim koncie m.in. złoty medal na Pucharze Polski w ujeżdżeniu. Mateusz Gibaszek jest uczniem II LO, to laureat trzeciego miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce w rzucie dyskiem. Aneta Komor jest uczennicą II LO, zajęła piąte miejsce na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce również w rzucie dyskiem. Marta Hasny to także reprezentantka kędzierzyńskiego ogólniaka, wśród jej osiągnięć można wymienić m.in. siódme miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Magdalena Giet jest uczennicą II LO, na swoim koncie ma szóste miejsce na Mistrzostwach Polski w triathlonie. Dominik Foltyn reprezentuje Zespół Szkół nr 1, to brązowy medalista Międzynarodowego Pucharu Gór Opawskich. Wojciech Tofil jest uczniem Zespołu Szkół nr 3, zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polskiej Federacji Taekwon-do. Kamil Semeniuk jako uczeń Zespołu Szkół nr 3 był wielokrotnie nagradzany tytułem najbardziej wartościowego zawodnika meczu MVP, reprezentuje skład młodej ZAKSY. Patryk Schutze z Zespołu Szkół Specjalnych ma na koncie pierwsze miejsce na Ogólnopolskich Zawodach MATP Dnia Aktywności Motorycznej dla zawodników o najsłabszych możliwościach w środowisku wodnym.

- Bardzo cieszę się ze zdobycia tego stypendium. To dodatkowa motywacja, aby jeszcze bardziej się starać. Jeździectwo nie jest tanim sportem. Kolejne środki na pewno więc się przydadzą – mówiła Jagoda Dąbrowska.

W uroczystości wzięli udział dyrektorzy placówek, nauczyciele, uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, radni powiatowi. Komisję edukacji i promocji powiatu reprezentowała jej przewodnicząca Bożena Jankowska, a Powiatowy Zespół Oświaty dyrektor Aurelia Stępień. Galę uświetnił występ uczniów kędzierzyńskiego liceum, którzy zaprezentowali gościom oryginalne aranżacje muzyczne znanych przebojów, wiersze oraz pokaz tańca. Ich talent nagrodzony został gromkimi brawami. 

AL

najlepsi1.jpeg

najlepsi8.jpeg

najlepsi3.jpeg

najlepsi9.jpeg

najlepsi4.jpeg

najlepsi2.jpeg

najlepsi5.jpeg

najlepsi6.jpeg

najlepsi7.jpeg

najlepsi10.jpeg

×

Zapisz się do newslettera