Kamera on-line

Pamiętaj chemiku młody…

„Chemiczna głowa” w Sławięcicach

O tym, że praca chemika nie jest łatwa, a bywa niebezpieczna wie każdy, kto choć raz miał okazję przebywać w laboratorium chemicznym. Okazuje się, że z teorią i praktyką nie mają problemów uczniowie szkół gimnazjalnych, którzy zamienili się w prawdziwych speców od reakcji chemicznych. Po raz trzeci wzięli udział w konkursie „Chemiczna głowa”, do którego przystąpiło 15 drużyn. Warto podkreślić, że szkoła ze Sławięcic realizuje projekt reaktywacji chemicznych kierunków kształcenia, a konkurs doskonale wpisuje się w jego ramy.

- W pierwszej części gimnazjaliści pracowali indywidualnie, gromadząc punkty dla swojego zespołu. Wynikiem była suma punktów zgromadzonych przez każdego z członków – tłumaczy Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3. 

W drugim etapie znalazło się 10 zespołów, a uczniowie pracowali zespołowo, wykonując zadania laboratoryjne.

Musieliśmy zidentyfikować jony znajdujące się w pięciu próbkach – mówią uczniowie.

Głównym patronem konkursu i sponsorem nagród jest Starostwo Powiatowe, Grupa Azoty ZAK S.A. Urząd Miasta, Kaufland Polska oraz po raz pierwszy największy producent stali w Polsce firma Arcelor MittalPoland.

Wyniki konkursu:

I miejsce         Publiczne Sportowe Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu

II miejsce        Publiczne Gimnazjum w Rudzińcu

III miejsce      Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu

IV miejsce       Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Kędzierzynie-Koźlu

V miejsce        Publiczne Gimnazjum w Ujeździe

Wśród nagród były tablety, iPody Apple’a, słuchawki Sony White, odtwarzacze MP4, śpiwory, plecaki, ręczniki plażowe oraz pendrive’y.

AL

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera