Kamera on-line

Młodzi mistrzowie nożyczek i grzebienia układali fryzury na najważniejszy dzień w życiu wielu kobiet

Już po raz siódmy w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Szkolny Praktyczny Konkurs Fryzjerski. Tym razem poprzeczka była zawieszona wyjątkowo wysoko. Młodzi mistrzowie nożyczek i grzebienia układali fryzury na najważniejszy dzień w życiu wielu kobiet – gdy stają na ślubnym kobiercu.

Fryzury musiały odpowiadać najnowszym trendom. Jakie to?

– Mówimy „nie” mocno potapirowanym, sztywnym kokom, a „zielone światło” dajemy  falom, lokom, luźnym fantazyjnym upięciom – wyjaśniają organizatorzy.

Uczestnicy konkursu musieli wykonać ślubne upięcie na modelce. Ocenie jury pod przewodnictwem dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty Aurelii Stępień podlegał też jednak makijaż, strój i ogóle wrażenie artystyczne. Wybór najlepszych fryzjerskich kreacji okazał się bardzo trudny – w konkursie wystartowała rekordowa liczba uczestników. Ostatecznie laury zdobyli:

1 miejsce: Mateusz Gromada z klasy 2f-Hair Club Gaya

2 miejsce: Joanna Łyczkowska z klasy 3f- Studio Fryzjerskie Martini

3 miejsce: Alicja Kulczyńska-z klasy 3f-Zakład Fryzjerski Anna Styra

3 miejsce ex aequo: Karolina Rojczyk-z klasy 2f-Studio Fryzjerskie Gravo

Grono pedagogiczne wybierało także najpiękniejszą ich zdaniem pannę młodą. Nagrodę publiczności otrzymała modelka stylizowana przez Alicje Kulczyńska z klasy 3f.

Konkurs był jednocześnie eliminacjami do Wojewódzkiego Konkursu Fryzjerskiego, który odbędzie się 07.03.2016 w Zespole Szkół Zawodowych w Opolu. Szkołę reprezentować będzie finałowa czwórka.

×

Zapisz się do newslettera